Ne dėl šlovės tas darbas, ne dėl garso. Dėl besimokančiųjų naudos. Justinas Marcinkevičius

Kalbų stovykla Makedonijoje

Kalbų stovykla Makedonijoje

Neringos vidurinėje mokykloje vykdomas ERAZMUS+KA2 (2014-1-FR01-KA201-002536_8) Innovative Technologies for Active Language Class projektas, kurį koordinuoja direktoriaus pavaduotoja ugdymui Albina Stūrienė.

"Vilties bėgimas 2015"

"Vilties bėgimas 2015"

Tūkstančiai bėgikų sekmadienį Klaipėdos gatvėmis nešė viltį onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms.
„Vilties bėgimas“ Klaipėdoje vyko jau aštuntą kartą. Pagrindinėmis Klaipėdos gatvėmis bėgo daugiau nei 4 tūstančiai bėgikų.
Bėgikai tradiciškai galėjo pasirinkti bėgti 10, 6 ar 3 kilometrus.
Tarp bėgikų buvome ir mes - Neringos vidurinės mokyklos mokiniai su mokytoja Rita Raugiene.

Kas? Kur? Kada?

Kas? Kur? Kada?

2015 m. gegužės 12 dieną Neringos vidurinėje mokykloje jau trečius metus iš eilės įvyko tarptautinis intelektinis turnyras „Kas? Kur? Kada“, kuriame dalyvavo Kaliningrado srities ir Neringos vidurinės mokyklos mokinių ir mokytojų komandos.

Neringos vidurinėje mokykloje vyko XXVII Lietuvos mokinių geografijos olimpiada

Neringos vidurinėje mokykloje 2015 m. kovo 7- 9 dienomis vyko XXVII Lietuvos mokinių geografijos olimpiada. Pasak Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos prezidento Ryto Šalnos, ši „olimpiada su malonumu“: 85 mokiniai, atvykę į Neringą iš 58 Lietuvos mokyklų, turėjo galimybę ir kovoti dėl geriausiojo vardo, ir pailsėti.

Lietuvos nacionalinės bibliotekų savaitės atgarsiai Neringos vidurinėje mokykloje

Skaityti – tai sėdėti ant Pasaulio stogo

Jau tradiciškai Lietuvos bibliotekininkų draugija 2015 metų balandžio 23 – 29 dienomis skelbė 15-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema – ,,Biblioteka: informacija ir žinios kiekvienam“.
Ši graži tradicija gyvuoja ir mūsų mokykloje. 2015 m. balandžio 23 d. Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė prasidėjo Neringos savivaldybės Viktoro Miliūno viešojoje bibliotekoje Vidudienio skaitymais. Įžanginį žodį tarė ir visus pasveikino šios bibliotekos direktorė Dalia Greičiūtė. Tarsi marių vanduo sučiurleno 7 klasės mokinės Jordanos Stasiūnaitytės ir mokytojo Aido Macevičiaus atliekama muzika.
2015-ieji metai paskelbti Etnografinių regionų metais, todėl šiais metais mūsų mokyklos 4, 5 ir 6 klasės mokiniai ir mokytojai skaitė savo krašto žmonių, glaudžiai susijusių su Kuršių nerija, kūrybą. Vienas jų - rašytojas, Nidos metraštininkas, Viktoras Miliūnas. Jo vardu yra pavadinta ir mūsų miesto viešoji biblioteka. O marios, Nida, žvejai ir visa Neringa buvo pagrindinė rašytojo kūrybos tema. Visiems gerai žinomos jo knygelės vaikams: „Evalduko vasara“, „Evalduko metai“. Tad vaikai mielai skaitė ištraukas iš šių knygelių apie Nidos berniuką. Viešosios bibliotekos direktorė D. Greičiutė trumpai papasakojo apie rašytoją Viktorą Miliūną, jo ryšį su Neringa ir biblioteka.
Su malonumu klausėmės 9 klasės mokinio Kipro Markuščenko gitara atliekamos muzikos.
Mokiniai skaitė ir neringiškės rašytojos Birutės Beniušienės apsakymėlius. Apie rašytoją labai šiltai ir jautriai pasakojo lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Audronė Sodienė. Ji prisiminė pirmąjį susitikimą su rašytoja, kai B.Beniušienė paprašė recenzuoti jos pirmąją knygą, po to buvo ir antroji, ir trečioji knyga. Mokytojos teigimu, Birutės Beniušienės vaizdeliai trumpi ir taiklūs, juos skaitant galima atpažinti mums žinomus žmones, kaimynus. A.Sodienė paskaitė rašytojos prisiminimus apie tremtį iš knygos „Pabėgėlė“.
Apie Neringos vidurinės mokyklos vaikų kūrybą papasakojo lietuvių kalbos vyr. mokytoja Violeta Montvilaitė. Ji perskaitė dvyliktokės Jutos Zinkevičiūtės apsakymo „Undinė“ ištrauką, pasidžiaugė vaikų kūrybiškumu ir gebėjimais kurti. Savo rašinį perskaitė ir Jordana Stasiūnaitytė, kuri taip pat grojo kanklėmis.
Mokyklos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė pasidžiaugė visus mokslo metus vykusia akcija „Augu skaitydamas“ ir apdovanojo aktyviausius dalyvavusių klasių skaitytojus padėkomis ir naujomis knygomis.
Šventės pabaigoje bibliotekos direktorė nuoširdžiai padėkojo visiems už aktyvų dalyvavimą ir pabuvimą kartu, palinkėjo ir toliau draugauti su knyga.
Mokyklos fojė parengtas stendas, skirtas Lietuvos nacionalinei bibliotekų savaitei.
Mokyklos bibliotekoje veikė Knygų skirtukų paroda. Mokinius kurti skirtukus paskatino mokytojos Toma Bubelienė ir Dalia Andrijauskienė.
Balandžio 28 d. vyko Reginos Balsevičienės knygos „Gyvenu be vaistų“ pristatymas suaugusiųjų auditorijai.
6 klasės mokiniai aptarė Aneliaus Markevičiaus knygą „Požemių vaiduokliai. Vaikai daugiau sužinojo apie knygos autorių, apžiūrėjo A.Markevičiaus knygas, kurias turi mūsų mokyklos biblioteka. Skaitydami apysaką mokiniai pagilino žinias apie viduramžius ir sovietmetį. Sužinojo daugiau apie senąjį istorinį miestą Vilnių: įstaigas, bažnyčias, kalnus, pilis. Aptarė apysakos turinį, jos veikėjus, jų poelgius.
Mokyklos bibliotekininkė Angelė Pocevičienė

Pradinukų lūpose poezija...

Neringos vidurinės mokyklos pradinukai sugužėjo į skaitovų popietę ,,Poezijos pavasarėlis 2015“. Šiemet tai jau 10- oji popietė. Džiugu, kad turėjome svečių iš Kretingos rajono A.Stulginskio Jokūbavo pagrindinės mokyklos. Jų skaitovai taip pat dalyvavo popietėje, kurioje skambėjo įvairių autorių kūriniai, dainos ir muzika. Taigi skambus žodis ir muzika- puikus kūrybos žiedas.
Visų skaitovų pastangos buvo įvertintos padėkos raštais.
Ačiū visiems dalyviams, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai V. Montvilaitei, 7 klasės mokiniui Arminui Bergaudui, pradinių klasių mokytojoms, padėjusioms paruošti skaitovus,
muzikos mokytojai A. Buržinskienei už skambias dainas, 4 klasės mokinei Augustei Stalioraitytei už muzikinį kūrinį ir, žinoma, kolegėms bei mokiniams iš Jokūbavo pagrindinės mokyklos.
Ši diena svarbi dar ir tuo, kad užmegzta draugystė tarp dviejų mokyklų - Neringos vidurinės ir Jokūbavo A.Stulginskio pagrindinės. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuria siekiama glaudesnio pradinių klasių metodinių grupių bendradarbiavimo, pedagoginių inovacijų bei naujovių sklaidos, dalijimosi gerąja patirtimi.
Tikiuosi, pateisinsime vieni kitų lūkesčius, turėsime ko pasimokyti, pasisemti patirties.

Pradinių klasių mokytoja metodininkė Dalia Andrijauskienė

Kalbų stovykla Makedonijoje

Tęsiasi projekto ERASMUS+KA2 „Innovative Technologies for Active Language Class“ (2014-1-FR01-KA201-002536_8)veiklos.

Š.m. gegužės 10-22 dienomis 10 mokinių ir 2 mokytojai išvyksta į kalbų mokymosi stovyklą Makedonijoje.

Projekto koordinatorė A.Stūrienė

Surinktas turinys