Ne dėl šlovės tas darbas, ne dėl garso. Dėl besimokančiųjų naudos. Justinas Marcinkevičius

Tarptautinė kalbų mokymosi stovykla Čekijoje

Gegužės 9 - 18 dienomis Neringos gimnazijos dešimt aštuntokų ir mokytojos Audronė Buržinskienė bei Rovena Šerpetauskienė dalyvavo Tarptautinėje kalbų mokymosi stovykloje I-TALC Čekijoje (Odry mieste). Mokiniai kartu su ERASMUS+ KA2 projekto partneriais iš Ispanijos, Turkijos, Rumunijos, Moldavijos , Prancūzijos, Čekijos gilino užsienio kalbos žinias, sportavo, dalyvavo meninėje veikloje, vyko į pažintines – turistines išvykas.

Projekto koordinatorė Albina Stūrienė

Nuotraukos iš stovyklos čia...

KVIETIMAS Į PASKUTINIO SKAMBUČIO ŠVENTĘ

Žaliosios vėliavos įteikimas

Žaliosios vėliavos įteikimas

2016 m. gegužės 16 d. Neringos gimnazijai buvo įteikta Žalioji vėliava ir Aplinkosauginio švietimo fondo sertifikatas. Žalioji vėliava yra aukščiausias apdovanojimas už gamtosauginę veiklą. Šis apdovanojimas, kurį įteikė Gamtosauginių mokyklų koordinatorius Lietuvoje Renaldas Rimavičius, skirtas mokyklai už vykdytą aktyvią aplinkosauginę veiklą – už 2015-2016 m. m. Neringos gimnazijoje vykdytą projektą „Tarp vandenų...“.
Gamtosauginės veiklos projekto vadovė Nijolė Marytė Katėnienė

SVEIKINAME!

Auksinės Kengūros 2016 diplomą (Lietuvių kalba) pelniusią Silviją Kisieliutę (mokytoja N.M. Katėnienė)
Sidabrinės Kengūros 2016 diplomą (Lietuvių kalba) pelniusią Augustę Stalioraitytę (mokytoja V. Studencovaitė)
Sidabrinės Kengūros 2016 diplomą (Anglų kalba) pelniusią Viltę Karlikauskaitę (mokytoja I. Vainutienė)
Sidabrinės Kengūros 2016 diplomą (Anglų) pelniusį Justą Šmulkštį (mokytoja I. Vainutienė)
Vertimų ir iliustracijos projekto „Tavo žvilgsnis“ (Vokiečių kalba) diplomu apdovanotą Emą Atkočaitytę (mokytoja R. Rudenkovienė)
Vertimų ir iliustracijos projekto „Tavo žvilgsnis“ (Iliustracija) diplomais apdovanotus mokinius- Vaivą Babenskaitę, Patriciją Perminaitę, Vasily Shramkovą.

Vilties bėgimas 2016

Vilties bėgimas 2016

Prieš devynerius metus viltis pradėta nešti bėgančiųjų sparnais. Vilties bėgimo tikslas – solidarizuotis su sergančiais onkologinėmis ligomis, vienyti žmones, skatinti sveiką gyvenimo būdą.
Kelintus metus iš eilės mokiniai iš Neringos gimnazijos kartu su kūno kultūros mokytoja metodininke Rita Raugiene dalyvauja šioje gražioje akcijoje. Malonu, kai mokiniai po renginio padėkoja ir pasako, kad bėgs ir kitais mokslo metais.
Apkabinkime Viltį drauge!

Kvietimas į Sakralinės muzikos festivalį

Saldi 5, 6 klasių ekskursija ''Roshen'' konditerijos įmonėje

                 Saldi 5, 6 klasių ekskursija ''Roshen'' konditerijos įmonėje

2016 gegužės 3 dieną mes, 5, 6 klasių mokiniai, važiavome į Klaipėdos saldainių fabriką ''Roshen''.
Tą dieną mes sužinojome apie saldainių fabriko istoriją, pavadinimo ''Roshen'' kilmę, apie šokolado gaminimą, išgirdome šokolado atsiradimo istoriją: kavos pupeles pirmiausia pradėjo naudoti Pietų Amerikoje, vėliau Europoje ir Azijoje. Kakavos vaisius sveria apie 500 g, o sudžiūvęs jis būna daug lengvesnis. Iš pradžių buvo gaminamas šokolado gėrimas, kuris buvo naudojamas kaip vaistai, bet jį galėjo įsigyti tik karaliai ir turtingi žmonės.

Klaipėdoje esančioje „Roshen“ konditerijos įmonėje yra gaminama karamelė. Čia dirba beveik šimtas žmonių. Sužinojome, kad visi darbuotojai turi laikytis tam tikrų taisyklių, pavyzdžiui, dėvėti specialią aprangą, nuolat plauti rankas, nenešioti papuošalų. Tądien ir mes pasijutome tarsi tikri konditeriai - apsirengę specialia apranga, užsidėję kepuraites, taip pat laikėmės nurodytų taisyklių. Apžiūrėjome cechą, kuriame gaminami saldainiai, nustebome sužinoję, jog per 8 darbo valandas pagaminamos net 5 tonos karštos karamelės.
Taigi mums buvo suteikta puiki galimybė pasinerti į stebuklingą saldumynų gamybos pasaulį. Ir dar puikesnė galimybė – patiems pasigaminti ledinuką!

Saldainių fabrike buvo tikrai labai įdomu. Džiaugiamės, kad turėjome progą pamatyti saldainių gamybos kelią. Dėkojame mus lydėjusioms mokytojoms – Ritai Raugienei ir Vitalijai Studencovaitei.

M. Kretulytė, 5 klasės mokinė

Neringos gimnazijoje šurmuliavo XVI-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė

Stiprios bibliotekos – stipri visuomenė

XVI Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė (balandžio 23 d. – balandžio 29 d.) pradėta mokinių piešinių paroda viešojoje bibliotekoje, vadovė – vyr. mokytoja Jolita Kundrotaitė. Balandžio 25 dienos rytą V ir VI klasės mokiniai apsilankė viešojoje bibliotekoje. Jie kartu su mokytojomis Vitalija Studencovaite ir Audrone Sodiene bei bibliotekininkėmis aptarė V.Miliūno knygą „Evalduko metai“. Mokiniai atliko įdomias užduotis, susijusias su knygos veikėjais, jos turiniu: komandų sudarymas, sudedant sukarpytus vaizdus į visumą; žaidimas „Taip ir Ne“, kurio metu turėjo atspėti dėžutėje paslėptą daiktą, kuris minimas knygoje, ir papasakoti apsakymo, susijusio su tuo daiktu, turinį; Evalduko aprašymo kūrimas ir kita. Laimėjusios „Agurkėlių“ komandos narius ir aktyviausią dalyvę Kotryną Marčiūtę viešosios bibliotekos direktorė paskatino dovanėlėmis, o visus dalyvius pavaišino saldumynais. Grįždami į gimnaziją pakeliui sustojome prie Viktoro Miliūno atminimo lentos, kuri žymi rašytojo namą, kuriame jis gyveno.
Vidurdienį Neringos gimnazijos aktų salėje vyko V.Šekspyro skaitymai, minint rašytojo 400-ąsias mirties metines. Popietės „Pasisupkime su V.Šekspyru“ pradžioje visus dalyvius su Bibliotekų metais ir Nacionaline Lietuvos bibliotekų savaite pasveikino Neringos savivaldybės V.Miliūno viešosios bibliotekos direktorė Dalia Greičiutė. Pirmiausiai VIII klasės mokinė Gustė Vorsaitė perskaitė V.Šekspyro sonetą originalo kalba. Vyr.mokytoja V.Montvilaitė pradžiugino jai patinkančiu V.Šekspyro sonetu. Aštuntokai, vadovaujami vyr. mokytojos Violetos Montvilaitės ir mokytojo eksperto Norberto Airošiaus, pristatė skaidres apie V.Šekspyro biografiją ir kūrybą. Pasakojant apie “Romeo ir Džiujetą“ įsiterpė I gimnazijos klasės mokiniai, kuriuos paruošė mokytoja metodininkė Audronė Sodienė. Jie suvaidino ištraukas iš tragedijos. Įspūdingai vaidino Vasily Shramkov ir Ugnius Bešėnas. Skaitydama ištraukas Džiuljeta (I gimnazijos mokinė Gustė Katkevičiūtė) suposi sūpynėse.
Balandžio 26-osios vakarą susitikome su rašytoja ir kraštotyrininke Edita Barauskiene. Ji pristatė savo naują knygą „Tolminkiemio sodininkas“, akcentavo, kad jai labai svarbu vieta ir laikas. Trumpai papasakojo ir apie anksčiau išleistas knygas, apie mokslo knygų studijas, rengiantis rašyti romaną. Atskleidė priežastis, kodėl kūrė apie A.Kulvietį. M.Mažvydą ir K.Donelaitį. „Tai tarsi mažas, tik medinis paminklas šiems žymiems žmonėms“, - teigė rašytoja. Edita Barauskienė, puiki pasakotoja, nukėlė mus į anuos laikus, kai gyveno K.Donelaitis, pažėrė visą šūsnį istorinių faktų, veikėjų likimų, akcentavo, kaip svarbu išsaugoti savo gimtąją kalbą, kiek daug nuo to priklauso, tautos išlikimas.
Dėkoju visiems mokytojams ir mokiniams, aktyviai dalyvavusiems XVI Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės renginiuose.

Neringos gimnazijos bibliotekininkė
Angelė Pocevičienė

Nuotraukos iš Bibliotekų savaitės čia...

Surinktas turinys