Ne dėl šlovės tas darbas, ne dėl garso. Dėl besimokančiųjų naudos. Justinas Marcinkevičius

Neringos gimnazijai reikalingi darbuotojai

- Valgyklos darbininkė/as dirbti 0,5 etatu, atsakingas, sąžiningas, komunikabilus, be žalingų įpročių.
- Matematikos mokytojas/ja;
- Dailės ir technologijų mokytojas/ja (mergaitėms)

Darbo pobūdis: mokymas 5-12 klasėse.

Reikalavimai:
· aukštasis universitetinis (pedagoginis) išsilavinimas;
· kompiuterinis raštingumas (MS Word, Excel, Ms Outlook, Internet Explorer);
· ne mažesnė kaip 5 metų darbo patirtis;
· vyr. mokytojo kvalifikacija.

Siūlome:
· darbo užmokestis (pagal tarifikaciją);
· užtikrinamos visos priemonės, reikalingos darbui ;
· kompensuojamos kelionės išlaidos.

Kreiptis tel. 8 68 225 080; CV siųsti el. paštu rastine@nidosvm.lt ; nidosvm@nida.lm.lt arba faksu 8 (469) 52291 . Priėmimas į darbą vykdomas atrankos būdu (pokalbis). Skelbimas galioja iki 2015 m. spalio 09 d.

Gimnazijos administracija

TARPTAUTINIS NIDOS PUSĖS MARATONO BĖGIMAS

Gražų ir šiltą rugsėjo paskutinį savaitgalį (26 d.) vyko tarptautinis Nidos pusės maratono bėgimas. Šiame bėgime dalyvavo 15 mūsų gimnazijos moksleivių. Pagal amžiaus grupes mokiniai atitinkamai turėjo įveikti skirtingų distancijų nuotolius t.y. 1 km, 2 km, 3 km. Mokiniai bėgo netausodami jėgų. Buvo pavargę, bet laimingi. Šiose varžybose turime ir prizininkų. Savo amžiaus grupėje penktos klasės mokinė Viltė Karlikauskaitė 1 km nuotolyje užėmė III vietą (rezultatas 5:09,1). Taip pat aštuntos klasės mokinė Viktorija Martin 2 km nuotolyje užėmė III vietą (rezultatas 12:35,6).
SVEIKINAME
prizininkes Viltę ir Viktoriją bei visus varžybose dalyvavusius bėgikus.
Kūno kultūros mokytoja metodininkė Rita Raugienė

Nauja kalba – naujas pasaulis

Tradiciškai rugsėjo 21-25 dienomis Neringos gimnazijoje vyko užsienio kalbų savaitė. Šį kartą užsienio kalbų mokytojos (I. Vainutienė, N. Sadauskienė ir R. Rudenkovienė) visą mokyklos bendruomenę, neabejingą užsienio kalbų mokymuisi, šūkiu „Nauja kalba – naujas pasaulis“ kvietė prisijungti bei aktyviai dalyvauti visą savaitę vykusiuose edukaciniuose užsiėmimuose.
Papuoštas mokinių darbeliais mokyklos koridorius, informacinis stendas bei fotografijos paroda, integruotos pamokos, diskusijos bei kūrybiniai užsiėmimai, viktorina - visa tai buvo skirta Europos kalbų dienai paminėti.
Kiekvieną dieną per ilgąją pertrauką mokiniai bei mokytojai skubėjo į aktų salėje vykstančias užsienio kalbų pamokėles, kurias vedė mūsų gimnazijos moksleiviai. Pirmasis lektorius Vasilis Shramkov, I gimnazijos klasės mokinys, visus kvietė į švedų kalbos pamoką. Vasiliui teko gyventi Švedijoje net ketverius metus, tad jis tikrai turėjo ką papasakoti mums apie šios šalies ypatumus, kalbos skambesį. Mokyklos foje Vasilis pristatė asmeninę fotografijos parodą apie kelionę iš Švedijos į Lietuvą. Nuotraukose atsispindi gyvenimo kasdienybė, sustabdytos akimirkos, žmonių veidai, emocijos. Pamokos pabaigoje smagia švedų dainele apie varlę Vasilis pralinksmino ir mažuosius, ir vyresnius mokinius, kurie į vyksiančias linksmybes aktų salėje kitą dieną sukvietė dar didesnį būrį smalsuolių.
Antrąją dieną Robertas Kazlauskas, III gimnazijos klasės mokinys, visus mokė italų kalbos: kaip pasisveikinti, prisistatyti, padėkoti, ir net skaičiuoti nuo 1 iki 10. Robertas pasidalino savo patirtimi, kaip sėkmingai mokytis užsienio kalbos, ir dar kartą akcentavo, kad geriausia išmokti užsienio kalbos gyvenant toje šalyje.
5 klasės mokinė Kotryna Marčiūtė ne tik pristatė ispanų kalbos pamokėlę, bet klausytojų teiravosi, ar jie žino svarbiausius Ispanijos simbolius, šalies sostinę bei parodė flamenko šokį.
Trečiadienį 6 klasės mokinys Joris Meyer kvietė į vokiečių kalbos užsiėmimą. Jorio pamokėlė ir mažiausiųjų mokinių juokas tik dar kartą įrodė, kad kalbų galime mokytis labai linksmai.
Į ketvirtąją prancūzų kalbos pamoką dar kartą pakvietė mūsų poliglotas Vasilis Shramkov, kuris moka ir savarankiškai mokosi net 8 užsienio kalbų. Mokinys kartu su prancūzų kalbos mokytoja Inga Vainutiene muzikos garsais pakvietė į Paryžiaus gatves.
Apklausos rezultatai atskleidė, kad mūsų gimnazijos mokiniams gražiausia Europos kalba yra prancūzų.
Penktadienį baigiamojo susitikimo metu pasidalinome užsienio kalbų savaitės įspūdžiais, pavaduotoja ugdymui Albina Stūrienė pasveikino su artėjančia Europos kalbų diena. Už dalyvavimą piešinių konkurse „Nauja kalba – naujas pasaulis“ pradinių klasių mokiniams bei mūsų šios savaitės jaunesniesiems mokytojams buvo įteiktos saldžios dovanėlės. Užsienio kalbų mokytojos paskelbė viktorinos „Ką žinai apie Europą?“ nugalėtoją - Jordaną Stasiūnaitytę (8 klasė). Taip pat padėkų ir dovanų sulaukė 8 klasės mokiniai bei jų geografijos mokytoja R. Raugienė, kurie paruošė informacinius stendus apie Italiją, Angliją, Kroatiją.
Prabėgus savaitei neblėsta emocijos ir džiugesys, jog slaptai svajonei mokytis ir išmokti bent dar vieną užsienio kalbą yra lemta išsipildyti. Erasmus+ dviejų projektų dėka mokiniai turi puikias galimybes vykti į kalbų stovyklas, o mūsų jaunieji mokytojai mielai sutiko ir kitąkart padėti norintiems nauja kalba atverti vartus į naują pasaulį.
Anglų kalbos mokytoja Neringa Sadauskienė

7 klasės mokinių išvyka į Molėtus ir Vilnių

Praėjusiais mokslo metais už labai gerus mokymosi rezultatus mokykla mums padovanojo kelionę į pasirinktą Lietuvos miestą. Mes su klase aptarėme, kur galime keliauti. Pasirinkę važiuoti į Molėtų observatoriją, etnokosmologijos muziejų ir „Vichy’’ vandens parką Vilniuje, pasiruošėme kelionei: išklausėme instruktažą. Pagaliau išaušo lauktas rytas ir mes išvažiavom. Kelias ilgas – per visą Lietuvą. Pasiekėme “Ilonos sodybą’’, kurioje įsikūrėme. Įsikūrę keliavome į etnokosmologijos muziejų, kuriame sužinojome apie planetas ir kitas kosmoso įdomybes. Pažvelgėme į žemę iš labai aukštai. Sulaukę vakaro, mes ėjome į Molėtų observatorijos muziejų, kur rodė trumpus filmus, skaidres apie tai, kas tiriama observatorijoje, kaip susidarė planetos. Po to liftu kėlėmės į observatoriją ir stebėjome žvaigždes. Buvo smagu iš arčiau pamatyti žvaigždes ir žvaigždynus. Vėliau ėjome į lauką, mums parodė labai daug žvaigždynų, Grįžulo ratus.
Pagaliau grįžome į Ilonos sodybą, o pabudę ryte susiruošėme važiuoti į Vilnių, į “Vichy” parką. Vilniuje aplankėme arkikatedrą, Gedimino pilį, Bernardinų sodus, Šv. Onos bažnyčią. Valdovų rūmuose pamatėme, sužinojome, kaip gyveno karaliai, kaip atrodė kambariai, rūbai, daiktai.
Pagaliau važiavome į “Vichy” vandens parką. Jame buvo labai linksma. Po linksmybių vandens parke reikėjo grįžti namo. Baigėsi ilga, bet labai įdomi ir turininga kelionė.
7 klasės mokiniai

Nuotraukos iš išvykos čia...

PIRMOKAI LANKĖSI GIMNAZIJOS BIBLIOTEKOJE

Rugsėjo viduryje gimnazijos bibliotekininkė pakvietė pirmokus apsilankyti bibliotekoje. Čia vyko pamoka „Kelionė po Nepaprastą miestą“. Mokiniai kalbėjosi su bibliotekininke, išsiaiškino, kas tai yra knyga, kam ji reikalinga. Sužinojo, kaip reikia elgtis bibliotekoje, kaip pasiimti knygelę į namus. Pirmokai ramiai vaikščiojo Knygų miesto gatvėmis.

Būk sveika, Baltijos jūra!!!

Rugsėjo 5 - Baltijos jūros diena. Norėdami pasveikinti jūrą ir taip pat atkreipti dėmesį į ekologines problemas, 5-7 klasių mokiniai klasių vadovų iniciatyva išsiruošė į žygį prie Baltijos jūros.

Surinktas turinys