Ne dėl šlovės tas darbas, ne dėl garso. Dėl besimokančiųjų naudos. Justinas Marcinkevičius

5-6 klasių respublikinis konkursas "Knygų pelėda"

Peržiūrėkite nuotraukas galerijoje

Kokia šviesa iš knygų mums nušvinta-
neapsakysiu. Nieks nepasakys.
Pats sužinok. Kas buvo užrakinta-
iš lėto versis. Ir atvers akis.

A. Marčėnas

Š.m. lapkričio 28 dieną 10 Neringos vidurinės mokyklos 5-6 klasės mokinių dalyvavo pirmajame respublikiniame konkurse – viktorinoje „Knygų pelėda“, kurį organizavo Respublikinis vaikų ir jaunimo kultūros centras.
Labai gerai mokiniai pasirodė meninio ir greitojo skaitymo konkursuose, o protų mūšyje aplenkė visas komandas (dalyvavo Vilniaus S. Daukanto progimnazijos, Prienų rajono Jiezno gimnazijos, Kauno rajono Lapių pagrindinės mokyklos ir Rietavo savivaldybės Tverų vidurinės mokyklos komandos).
Po konkurso mokiniai dalyvavo keramikos, modernios knygos ir muzikinės knygos kūrybinių dirbtuvėlių užsiėmimuose, kurie paliko neišdildomą įspūdį.
Tokie konkursai ugdo mokinių kūrybingumą, bendradarbiavimo įgūdžius, norą daugiau skaityti, pažinti pasaulį.

Mokinius ruošė ir į konkursą palydėjo lietuvių kalbos mokytojos V. Montvilaitė ir A. Sodienė

Tvarkaraštis

IT konkursas „Bebras“

Lapkričio 10-13 d. Neringos vidurinės mokyklos 3 - 10 kl. mokiniai dalyvavo tarptautinių technologijų konkurse „Bebras“. Konkursą organizavo informacinių technologijų mokytojas Norbertas Airošius

Konkursas „Geriausia verslo idėja Neringoje“

Konkursas „Geriausia verslo idėja Neringoje“

Neringos vidurinės mokyklos mokiniai lankėsi Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje
Senovės kinų išmintis byloja: „Vaiko gyvenimas – tarsi popieriaus lapas: kiekvienas praeivis palieka jame pėdsaką.“ Neišdildomą pėdsaką Neringos vidurinės mokyklos mokiniams paliko viešnagė Vilniuje įsikūrusioje Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje. Spalio 29-ąją ambasados iniciatyva surengtame priėmime dalyvavo šešiolika Neringos vidurinės mokyklos moksleivių bei dvi juos lydinčios mokytojos (socialinė pedagogė Indrė Sadonytė ir anglų kalbos mokytoja Kristina Kontvainytė). Kinijos ambasados kultūros atašė Deng Na susitikimo su Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje Liu Zengwen ir jo žmona Yao Xiaofen metu lietuvių kalba pristatė vaizdinę medžiagą apie Kinijos gamtą, kultūrą bei papročius. Ambasados darbuotojai buvo pasiruošę atsakyti į iškilusius klausimus apie kinų ir lietuvių kultūros skirtumus, į šmaikščius provokavimus apie tai, kuri kalba (kinų ar lietuvių) sudėtingesnė. Kinijos Liaudies Respublikos ambasadorius Lietuvoje Liu Zengwen paskatino mokinius pamėginti parašyti keletą žodžių kinų rašmenimis. Mokiniai ne tik lavino ranką rašydami, bet ir domėjosi ženklų reikšme, jų įvairove kinų kalboje.
Ne ką mažesnį įspūdį ir susidomėjimą nei kinų raštas mokiniams paliko nacionalinė kinų virtuvė. Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoje moksleiviai turėjo puikią progą atsiraityti savo mokyklinių uniformų rankoves ir patys pasigaminti nacionalinį kinų patiekalą – koldūnus. Šiais koldūnais bei kitais nacionalinės kinų virtuvės patiekalais prie bendro stalo vaišinosi ir šnekučiuodamiesi įspūdžiais dalinosi priėmimo dalyviai. Visus maloniai nuteikė nuoširdus šeimininkų svetingumas ir vaišingumas.
Viešnagėje patirti įspūdžiai ne vienam pažadino norą patiems nuvykti į Kiniją ar daugiau domėtis jos kultūra. Šį nuostabų susitikimą mokiniams ir juos lydinčioms mokytojoms primins įteiktos atminimo dovanos bei Kinijos Liaudies Respublikos ambasadoriaus Neringos vidurinei mokyklai dovanotos knygos ir šilkinis Didžiosios Kinijos sienos paveikslas, tapęs simbolišku dviejų skirtingų šalių draugystės tiltu.

Kristina Kontvainytė, anglų kalbos mokytoja

Surinktas turinys